FRANKE BFG 611

Značka:
zadarmo

na objednávku

U Vás 31. 10. 2023

233,00 €

Obojstranne zabudovateľný a cenovo priaznivý drez ponúka maximálny komfort, vďaka extra veľkej vaničke s hĺbkou až 200 mm. Atraktívny a praktický dizajn je doplnený o odkladaciu plochu s rovnými líniami. Tento nadčasový, granitový drez je v 9 rôznych farebných prevedeniach. 

Viac detailov

Rozmery:
970 x 500 mm
výrez: 950 x 480 mm 
vanička: 450 x 420 x 200 mm

Výhody a nevýhody

 • priestranná vanička vhodná pre väčšie nádoby a kuchynský riad
 • priestranná odkladacia plocha
 • vhodný aj pre domácnosti bez umývačky riadu
 • pri tmavších farbách nie sú až tak viditeľné nečistoty a fľaky z potravín
 • odolný voči vyšším teplotám a poškriabaniu
 • farebná stálosť a dlhá životnosť
 • antibakteriálna úprava povrchu drezu
 • nie je vhodný do menších kuchýň,
 • pri tmavších farbách je viditeľnejšie usádzanie vodného kameňa
a) Rýchle každodenné čistenie: Rýchla každodenná rutina s malým množstvom umývacieho prostriedku na riad a hubkou sa postará o to, že váš drez bude vyzerať skvele. Čistiaci prostriedok nanesieme na hubku, hubkou odstránime všetky fľaky a nečistoty a nakoniec po očistení drez opláchneme vodou a utrieme do sucha.

b) Jednoduché pravidelné čistenie: Pri väčších usadeninách vodného kameňa alebo pri väčšom množstve farebných škvŕn na dreze odporúčame čistiaci prášok Blanco activ , ktorý je vhodný na čistenie silgranitových drezov. Prášok nasypeme na dno drezu, odtok drezu uzatvoríme a do drezu nalejeme vodu s teplotou nad 70 °C, necháme cca 2 hodiny pôsobiť. Drez následne vyčistíme kuchynskou hubkou, vypláchneme a utrieme do sucha mäkkou handričkou.
Otvory na silgranitových drezoch sú vopred predpripravené. Stred každého otvoru drezu je označený nálepkou a je potrebné ho vyklepnúť. Vyklepávanie sa vykonáva oceľovou tyčkou/kovovým kolíkom. Pred vyklepnutím treba drez čo najbližšie k vyklepávanému otvoru z oboch strán podložiť, vyklepnúť a na záver otvor dočistiť pilníkom.
Materiál granit je zmesou prírodného granitu, akrylátového spojiva a farbiacich pigmentov. Granit je takmer nerozbitný, vysoko odolný voči poškriabaniu a príjemný na dotyk. Patentovaná povrchová ochrana „Hygiene + Plus“ silgranitu redukuje množenie baktérií priemerne o 98 percent. Vďaka tomu môžete bezpečne manipulovať s potravinami a bezpečne ich pripravovať.
Výhody silgranitových drezov:
 • Farebná stálosť
 • Odolné proti poškriabaniu a rozbitiu
 • Hygienicky a zdravotne neškodné - patentovaná formula Hygiene+ redukuje baktérie až o 98%
 • Jednoduché na údržbu - stačí použiť bežný umývací prostriedok na riad, hubku a handričku
 • Krátkodobo odolné teplotám až do 280 °C
 • Dlhá životnosť
 • K dispozícii v rôznych farebných prevedeniach
Uchytenie kuchynského drezu do pracovnej dosky je možné realizovať viacerými spôsobmi:
 • Montáž zhora: drez sa vkladá do výrezu pracovnej dosky zhora na pracovnú dosku. Tento spôsob montáže je vhodný pre všetky typy pracovných dosiek.
 • Montáž zdola: tento spôsob montáže sa využíva najmä pri pracovných doskách z kameňa, keramiky, zo skla a kompozitných materiálov. Pri montáži drezu pod pracovnú dosku sa drez pomocou špeciálnych úchytov pripevní zospodu na pracovnú dosku a zapečatí sa tesniacim materiálom. Lem drezu tak tvorí pracovná doska.
 • Montáž v rovine: pracovná doska a obvodový lem drezu sú v jednej rovine. Ide o opticky jednotné spojenie drezu a pracovnej dosky bez rušivých hrán. Tento typ montáže je vhodný pre pracovné dosky z prírodného alebo umelého kameňa, keramiky a kompozitných materiálov.
 • Montáž celoplošná: drez je rovnakej šírky ako pracovná doska. Ide o tradičnú montáž drezu, kedy drez úplne nahrádza pracovnú dosku v celej svojej šírke. Drezy majú šírku 60 cm. Tento spôsob montáže drezu je vhodný pre všetky typy pracovných dosiek. Pri výbere drezu doporučujeme zvoliť vhodný typ drezu vzhľadom k spôsobu jeho montáže. Pri každom dreze je špecifikovaný spôsob a možnosti jeho montáže.
Áno, silgranitové drezy sú odolné proti teplu. Ich povrch znesie teploty až do 280 stupňov Celzia.
Aj keď sú silgranitové drezy odolné voči farbám, niektoré potraviny a nápoje ako napríklad paradajky, červené víno alebo káva, môžu zanechať škvrny alebo zafarbiť povrch. Je dôležité škvrny na dreze čo najskôr odstrániť, aby sa zabránilo trvalému zafarbeniu.
Pri výbere silgranitového drezu pre svoju kuchyňu by ste mali zohľadniť niekoľko faktorov ako sú veľkosť a tvar drezu, farba a štýl, ktorý sa hodí k vašej kuchyni a vaše osobné preferencie. Je tiež dôležité zohľadniť funkčnosť a praktické použitie drezu tak, aby ste mali dostatok priestoru pre vaše kuchynské potreby.
Vybrať si môžete medzi ľavým, pravým a univerzálnym prevedením drezu. Väčšina drezov má univerzálnu orientáciu.
Prehľad orientácie pre konkrétne typy drezov:
 • Univerzálny drez: môže sa namontovať ako ľavý aj pravý variant.
 • Pravý drez: pri pohľade zhora na drez - vanička drezu vpravo.
 • Ľavý drez: pri pohľade zhora na drez - vanička drezu vľavo.
 • Špecifický drez: drez má špeciálny tvar a nie je možné ho osádzať s inou ako stanovenou orientáciou (jednodrez, rohový drez..). Orientáciu príslušného drezu nájdete pri jednotlivých drezoch v časti Parametre produktu.
Dôležitým parametrom, na ktorý treba pri výbere drezu myslieť, je vonkajšia šírka kuchynskej skrinky pod drezom.
Údaj o minimálnej šírke skrinky, do ktorej je možné drez namontovať, nájdete na našej stránke pri všetkých drezov v časti Parametre produktu.
Uvedený rozmer je minimálny, čo znamená, že je možné namontovať do skrinky s uvedenou šírkou aj menší drez, ale nikdy nie väčší.
Špecifické sú rohové drezy, ktoré sa montujú do rohových skriniek, väčšinou s rozmerom 90x90 cm.
DREZY, BATÉRIE A SPOTREBIČE FRANKE PRE SLOVENSKÝ TRH SO ZÁRUKOU A AUTORIZOVANÝM SERVISOM

Naša spoločnosť je autorizovaným predajcom drezov, batérií a spotrebičov značky FRANKE pre slovenský trh. Na všetky drezy, batérie a spotrebiče máte možnosť po dobu zakonnej záruky bezplatne využívať autorizovaný záručný servis priamo u Vás doma bez potreby zasielať tovar späť k do nášho obchodu.

Pokiaľ máte záujem kúpiť drez, batériu alebo spotrebič v inom obchode overte si akým spôsobom realizuje vybavenie reklamácie. Zasielať tovar na opravu späť do obchodu a čakať na vybavenie reklamácie je nepríjemné. U nás sa Vám to nestane.